[New User? Sign Up]
Mobile Version

Koordinátor ramp

PepsiCo Inc.

Location:
Praha
Date:
02/16/2018
2018-02-162018-03-17
Job Code:
136402BR
  • Save Ad
  • Email Friend
  • Print

Job Details

JobId: 136402BR
Job Title: Koordinátor ramp
Location: Praha, Hlavní město Praha
Category: Logistika Distribuce a Výroba

Description:

Auto req ID: 136402BR
External Posting Title: Koordinátor ramp
Job Description

Náplň práce:

• organizace vykládek a nakládek kamionů a rozvozových aut
• úzká spolupráce se směnovým mistrem / řidiči VZV
• kontrola správnosti a stavu nakládaného a vykládaného zboží
• příjem prázdných palet
• dohled na dodržování zásad BOZP a GMP
• zodpovědnost za provozuschopnost manipulační techniky (za dobití akumulátorů)

Požadujeme:

• ukončené SOU
• zkušenosti s organizací pracovních činností skladu
• uživatelská znalost práce na PC (zejména MS Office - Excel, Word, Outlook) + SAP a WMS výhodou
• schopnost pracovat v týmu
• ochota pracovat ve směnném provozu
• přesnost, pečlivost, zodpovědnost, komunikativnost

Nabízíme:

• práci ve stabilní mezinárodní společnosti
• motivující platové ohodnocení
• práci na hlavní pracovní poměr na dobu neurčitou
• 1 týden dovolené navíc = 25 dnů dovolené
• nákup výrobků za zvýhodněnou cenu
• výhodný firemní mobilní tarif
• životní a úrazové pojištění
• příspěvek na stravování (firemní kantýna)
• další benefity v systému kafetérie
• odborná školení

Qualifications/Requirements

Relocation Eligible: Změna lokace není nutná
Job Category: Logistika Distribuce a Výroba
Job Type: Rovnoměrná pracovní doba

Performance with Purpose

Out performing ourselves is a rush. That's why we perform with purpose. Together, we blaze new trails, succeed, celebrate and then do something even bigger. We never settle for second best. At PepsiCo we're not just committed to performing well as individuals, but as a team, to strengthen the company as a whole.

Around the world, we're working hard to give people the tastes they crave and the nutrition they need. We dream globally and act locally, constantly innovating to sustain our planet, our people, our communities and our business practices. New markets mean new ways of doing business, and new ways of addressing health concerns, cultural differences and environmental challenges. Every day is an adventure, and an opportunity for personal and professional growth.

Powered ByLogo

Featured Jobs[ View All ]

Featured Employers [ View All ]